اقامت امارات

ثبت شرکت بدون کفیل در امارات میسر شد/ اصلاح قانون شرکت های تجاری برای خارجی ها در امارات

ثبت شرکت بدون کفیل در امارات میسر شد

امارات متحده عربی از اول دسامبر سال 2020 مالکیت 100 درصدی مشاغل را برای اتباع خارجی مجاز می داند.

به این ترتیب قانون شرکت های تجاری 2015 به روز شده و افراد حقیقی می توانند بدون داشتن شریک اماراتی در این کشور شرکت داشته باشند.

به گزارش کارگو ایرانیان دبی پیش از این نیز قانون اقامت طلایی از سوی مقامات اماراتی اعلام شده بود و افرادی که بیش از یک میلیون درهم سرمایه گذاری شخصی در امارات کنند ( چه فردی و چه در قالب شرکت های همراه باشریک اماراتی ) به آنها اقامت ده ساله اعطا می شد.

جزییات جدید نشان می دهد که امارات انعطاف پذیری بیشتری برای سرمایه گذاران از خود نشان داده و در یکی از مهمترین تغییرات در فضای کسب و کار ، امارات متحده عربی اکنون به اتباع خارجی اجازه می دهد تا به طور کامل مالک شرکت های خود باشند.

به این ترتیب امارات متحده عربی نیاز به داشتن اتباع امارات متحده عربی را به عنوان حامی مالی لغو کرده است ، بنابراین به سرمایه گذاران خارجی اجازه مالکیت 100 درصدی را از تاریخ 1 دسامبر سال 2020 می دهد. این اقدام مطابق با قانون فدرال صادر شده توسط رئیس جمهور شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است که قانون شماره 2 سال 2015 در مورد شرکت ها و سهام آنها را اصلاح کرده است.

طبق تصویب نامه شماره 16 هیئت وزیران در سال 2020 ، مالکیت 100 درصدی متعلق به اتباع خارجی توسط شرکت های دارای مجوز و ثبت شده در امارات متحده عربی مجاز است. در سال های اخیر ، امارات متحده عربی به شرکت های ملی متعلق به خارج از کشور اجازه می دهد سهام باقی مانده پرونده را بدست آورند. به صورت موردی بنابراین آخرین اصلاحیه دامنه آن را به طور قابل توجهی گسترش می دهد.

قانون جدید 51 ماده را اصلاح و موارد جدیدی را اضافه کرد که بیشتر آنها بر تنظیم مقررات تأسیس شرکتهایی با مشارکت با مسئولیت محدود بود.

طبق ماده 10 قانون اصلاح شده ، کمیته ای طبق تصمیم هیئت دولت تشکیل می شود و نمایندگانی از دستگاه های مربوطه را شامل می شود. این بخش با پیشنهاداتی برای نظارت بر شرکتهایی که فعالیتهای آنها از اهمیت استراتژیک برخوردار است ، سروکار خواهد داشت.

سپس هیأت وزیران بر اساس توصیه های کمیته برای صدور آیین نامه های صدور مجوز برای چنین شرکت هایی تصمیم می گیرد.

طبق قانون شرکت های بازرگانی ، قانون شماره 2 سال 2015 ، سهامداران خارجی محدود به داشتن حداکثر 49 درصد در “شرکت با مسئولیت محدود” (LLC) بودند .

قانون اصلاح شده به اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه می دهد بدون نیاز به تابعیت خاص شرکت هایی را تاسیس کنند. با این حال، این قانون برخی از شرکتها را مستثنی کرده است. یعنی این قانون تغییر یافته مشمول شرکت هایی که براساس تصمیمات هیئت دولت و شرکتهایی که کاملاً تحت مالکیت دولتهای فدرال یا محلی هستند، نمی شود.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *