مقالات

پلیس های دبی به هاوربرد مجهز می شوند

موتور‌های پرنده‌ای که در فیلم جنگ ستارگان دیدیم حالا دیگر یک رویا نیستند. این موتور‌های پرنده یا هاوربرد به زودی برای بعضی از اعضای نیروی انتظامی دبی قابل استفاده می‌شوند. این آژانس برای اولین بار در حال تولید این وسیله نقلیه است و قصد دارد تا در سال ۲۰۲۰ این هاوربرد‌ها را در دسترس تمام پلیس‌های دبی قرار دهد.

کانسپت این هاوربرد برای اولین بار در سال گذشته توسط پلیس دبی آزمایش شد و آن نسخه استفاده شده Hoverbike S۴ نامیده شد. همان طور که می‌توانید حدس بزنید در حال حاضر، اساسا این هاوربرد یک هواپیمای سرگرم کننده بزرگ با باتری و صندلی دوچرخه است که دارای چهار پروانه می‌باشد که به آن اجازه می‌دهند تا در ارتفاع از پیش برنامه ریزی شده حرکت کند.

این موتور پرنده می‌تواند در حدود ۲۵ دقیقه در حال حرکت باقی بماند. در ضمن می‌توان باتری‌های آن را عوض کرد تا زمانی که به شارژ احتیاج دارد وقتش را صرف شارژ شدن نکند و به راحتی باتری را عوض کرده و به ماموریت اصلی خود بازگردد. Hoverbike S۴ دارای سرعت بالای ۴۵ مایل در ساعت است و می‌تواند به صورت فنی در ارتفاع‌های مختلف حرکت کند. سال گذشته این شرکت نشان داد که این هاوربرد توانایی حرکت در ارتفاع زیادی از سطح زمین را دارد. موتور شناور همچنین می‌تواند از راه دور، بدون راننده، خودکار و با سرعت ۶۰ مایل در ساعت حرکت کند. این محصول توسط یک شرکت کالیفرنیایی ساخته شده و عمدتا از فیبر کربن ساخته شده است. وزن آن نیز حدود ۲۵۳ پوند است.

همان طور که احتمالا می‌توانید حدس بزنید، مسئله‌ای مانند ایمنی عابر پیاده ممکن است مانع این شود که توسط پلیس در کشور‌هایی که سلامت عابر پیاده اولویت دارند، استفاده شود. فیلم‌های مختلف نشان می‌دهند که این هاوربرد همچنین برای رسیدن به نقاطی که در نزدیک هستند، ولی رسیدن به آن جا سخت است بیشترین کاربرد را دارد. به همین دلیل است که دبی از این هاوربرد استفاده خواهد کرد.

One thought on “پلیس های دبی به هاوربرد مجهز می شوند

  1. ناشناس گفت:

    جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *