وبلاگ

چگونه ویزای دبی بگیریم؟

روزانه تعدادی بسیاری از شهروندان ایرانی با اهداف مختلف مانند کار، تجارت، تفریح و… به دبی سفر می‌کنند و به همین منظور نیازمند دریافت ویزا هستند.

دبی یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین قطب‌های گردشگری جهان محسوب می‌شود و جذابیت دیدنی‌های دبی از مراکز خرید تا تفریحی باعث رشد روزافزون سفر گردشگران به منهتن خاورمیانه شده است. از اینرو، تورهای دبی در صدر فهرست سفر گردشگران خارجی از جمله شهروندان ایرانی قرار دارند.

اگر شما نیز قصد سفر به دبی را دارید، در کجارو می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین تور دبی را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده‌ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.

البته سفر به دبی نیز مستلزم دریافت ویزا است؛ نکته قابل توجه اینکه در کلیه کشورهای جهان روادید اتباع بیگانه توسط مراجع قانونی از قبیل سفارتخانه‌ها و… صادر می‌شود، در حالی که روادید دبی به عنوان مجوز ورود به امیرنشین دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار این کشور صادر می‌شود. در این رابطه، شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس شامل عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر، عمان و همچنین شهروندان برخی از کشورهای اروپایی از شرایط ویژه برخوردار هستند و می‌توانند به هنگام ورود به خاک کشور امارات ویزای ۹۰ روزه دریافت کنند.

ویزای دبی:

انواع ویزا: توریستی، ترانزیت، کار و تجارت
مراحل صدور ویزا: از طریق کفیل (آژانس مسافرتی، شرکت و…)
وقت سفارت: ندارد
مصاحبه و انگشت‌ نگاری: ندارد
مدارک لازم برای صدور ویزا: گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت
مدت زمان لازم برای صدور ویزا: ویزای عادی هفت روزه و ویزای فوری سه روزه
سفارت/ کنسولگری: دارد

انواع ویزای دبی:

دسته‌بندی ویزای امارات بر حسب هدف و مدت سفر متغیر است و به چند گروه مختلف تقسیم می‌شود. در واقع، تعیین مدت ویزا رابطه مستقیمی با هدف از سفر دارد و از اینرو، ویزاهای توریستی دارای زمان‌هایی متغیر هستند. همچنین، کلیه این ویزاها به دو گروه یکبار و چندبار ورود تقسیم می‌شوند.

ویزای توریستی دبی: این ویزا در انواع ۱۴ روزه، یک ماهه و سه ماهه قابل دریافت است و بعضی مواقع، ویزای یک ماهه با مراجعه به اداره مهاجرت و پرداخت وجه قابل تبدیل به دو ماهه است.
ویزای ترانزیت دبی: این ویزا نوع دیگری از ویزیت ویزا است که دارای مدت ۱۴ روز است و قابل تمدید نیست.
ویزای کار و تجارت دبی: معمولا توسط کفیل یا شرکتی که فرد را استخدام کرده باید اقدام شود. این ویزا به فرد امکان اقامت سه ساله در دبی را می‌دهد.

مراحل دریافت ویزای دبی:

برای صدور ویزا تجارتی، سیاحتی و… دبی، باید شخص، شرکت یا سازمانی در دبی ضمانت تقاضاکننده ویزا را به عهده بگیرد و مسافر را در تاریخ مقرر از کشور خارج کند. این مسئول در امارات به نام “کفیل” شناخته می‌شود.

کفیل به دو صورت می تواند برای مسافر ویزا درخواست نماید. اول اینکه از نزدیکان مسافر باشد که در این صورت باید فرم نسبیت را از سفارت مربوطه دریافت کند یا رابطه تجاری با متقاضی داشته باشد. در روش دوم، بر اساس رابطه‌های کاری و تجاری، سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی می‌توانند برای مسافر خود درخواست ویزا کنند.

البته ویزاهای توریستی توسط خطوط هوایی، هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی درخواست می‌شود؛ به همین علت آژانس‌های مسافرتی از کلیه مسافران دبی ضمانت اخذ می‌کنند.

نکته‌ها:
به دلیل عدم دخالت سفارت برای صدور ویزای امارات، نیازی به مصاحبه حضوری متقاضی نیست.
مدت اعتبار ویزای کشور امارات متحده عربی ۱۴ روز است؛ به عبارت دیگر، مسافر ملزم است که قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به این کشور ورود کند. همچنین، مسافر می‌تواند پس از ورود به کشور امارات فقط ۱۴ روز در آن کشور اقامت داشته باشد و در صورت تاخیر مسافر مشمول جریمه خواهد شد.
خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند؛ در غیر اینصورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.
همراه داشتن هرگونه قرص خواب‌آور، مسکن، آرام‌بخش و قرص‌های کدئین‌دار و هرگونه مواد مخدر ممنوع است و در صورت مشاهده جریمه در پی خواهد داشت.
در صورتی‌که متقاضی قصد ورود به کشور امارات از طریق فرودگاه شهری غیر از دبی (ابوظبی، شارجه و…) را دارد، باید ویزای ورود به همان شهر را تقاضا کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی
اسکن رنگی از کلیه صفحه‌های گذرنامه (گذرنامه باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.)
یک قطعه عکس با زمینه سفید
در صورت دریافت ویزا بدون رزرو اتاق در یکی از هتل‌های دبی یک فقره چک به عنوان ضمانت نیز دریافت می‌شود.

مدت زمان اخذ ویزای دبی با مراجعه حضوری
ویزای دبی به دو صورت عادی و اضطراری صادر می‌شود. به طور معمول ویزای عادی در مدت هفت روز و ویزای اضطراری در مدت سه روز کاری صادر می‌شود. همچنین، مبنای محاسبه روز کاری جهت دریافت ویزا روز پس از دریافت مدارک خواهد بود.

هزینه ویزای دبی:
هزینه ویزاهای دبی از قبیل ویزا عادی، ویزای فوری و… با یکدیگر متفاوت است.

مدارک – قیمت و هزینه و مدت زمان اخذ ویزای توریستی دبی در ایرانیان دبی:
2 روزه ( 48 ساعت اقامت در امارات ) توقف صدور
4 روزه ( 96 ساعت اقامت در امارات ) توقف صدور
14 روزه عادی امارات ( دبی ) 275 درهم
14 روزه فوری امارات ( دبی ) 300 درهم
1 ماهه سینگل امارات ( دبی ) 300 درهم
1 ماهه مولتی امارات ( دبی ) 740 درهم
3 ماهه سینگل امارات ( دبی ) 750 درهم
3 ماهه مولتی امارات ( دبی ) 1850 درهم
6 ماهه سینگل امارات ( دبی ) 3700 درهم
6 ماهه مولتی امارات ( دبی ) 5800 درهم
1 ساله سینگل امارات ( دبی ) 10/200 درهم
1 ساله مولتی امارات ( دبی ) 15/400 درهم

 

سفارت امارات متحده عربی در ایران

نشانی: تهران، بلوار ایران زمین، تقاطع مهستان، پلاک دو
تلفن: ۴۲۷۹۲۰۰۰ (۰۲۱)
پست الکترونیک: [email protected]

Back to list

One thought on “چگونه ویزای دبی بگیریم؟

  1. منوچهر علیجانلو گفت:

    سلام.چنانچه فردی دو تابعیتی از ایران بخواهد با پاسپورت آمریکایی خودش به دبی برود, باید ویزا بگیرد؟ ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.