مراکز تفریحی دبی

پارک ساحلی جمیرا دبی

یکی از پارک های ساحلی بسیار زیبا و تمیز در امارات و شهر دبی ، پارک ساحلی جمیرا است که در همه فصول سال قابل استفاده می باشد .

این پارک ساحلی در سال ۱۹۸۹ میلادی به عنوان اولین پارک ساحلی شهر دبی ساخته شد .

پارک ساحلی جمیرا با وسعتی در حدود ۱۲ هکتار در خیابان ساحلی جمیرا و نزدیک هتل جمیرا بیچ واقع شده است .

در امتداد ساحل ، پارکی پر از درختان نخل است که در این ساحل مکانی دنج و سایه ساری زیبا برای گردشگران بوجود می آورند .

دریای نیلگون ، درختان نخل ، یک ساحل طویل و باریک ، باغ ها و چمنزارهای زیبا و وسیع ، محیط دلپذیری را برای خانواده ها ایجاد کرده است .

نیروهای نجات غریق در طول ساعت های مجاز برای شنا ( ۸صبح تا ۶بعد از ظهر ) در کنار ساحل حضور دارند . هنگام شنا کردن از مناطقی که با پرچم قرمز مشخص شده نباید جلوتر رفت چرا که امکان شنای بی خطر در این محدوده فراهم شده است .

بیشتر ساحل ماسه ایست ولی در برخی مناطق صخره نیز وجود دارد که البته شنا در این مناطق ممنوع شده است .

حتی در در ماه های خنک سال نیز این پارک مکانی مناسب برای یک گردش خانوادگی محسوب می شود و چند غرفه برای فروش غذاهای ساده ، تنقلات و نوشیدنی نیز وجود دارد .

دورتر از نوار ساحلی پارک جمیرا مناطق سرسبز و باغ‌های بسیار زیبا قرار دارند که با گل کاری ها ، چمن کاری ها و محوطه سازی های بسیار زیبا محیطی دنج و آرامش بخش را برای خانواده ها بوجود آورده و در این مناطق با اسکله های چوبی بسیار زیبایی به ساحل متصل شده اند ، که برای رسیدن به ساحل باید از آن ها عبور کرد .

در پارک جمیرا مسیرهایی برای دویدن و پیاده روی در نظر گرفته شده است اما دوچرخه‌سواری و اسکیت در این پارک ممنوع می باشند .

همچنین در دو انتهای ساحل این پارک دو کافه وجود دارد که می توانید از آنجا نوشیدنی و ساندویچ تهیه کنید . یک دکه بستنی نیز در کنار آن قرار دارد.

در این پارک برای رفاه حال گردشگران پارکینگ با گرفتن ورودیه نیز در نظر گرفته شده است .

این پارک در روزهای دوشنبه و چهارشنبه از صبح تا غروب ، مخصوص شنا و استفاده ی بانوان و کودکان است. برای رفتن به پارک ساحلی جمیرا ، راحت ترین راه استفاده از اتوبوس است . البته می توان از تاکسی و همچنین مترو نیز برای رفتن به پارک ساحلی جمیرا استفاده کرد .

امکانات پارک جمیرا

در این پارک امکانات تفریحی و رفاهی زیادی برای بازدید کنندگان فراهم شده است . از جمله تعبیه محلی برای کباب کردن و تهیه غذا بر روی منقل (باربیکیو) ، قسمت بازی برای کودکان زمین والیبال ساحلی ( به خاطر وجود ساحل ماسه ای ) ، استخر ، دوش ، تخت و چترکنار ساحلی ( به صورت کرایه ای ) امکان آفتاب گرفتن در ماههای گرم تر سال و … امکان یک شنای دلچسب را برای تان فراهم می کند .

همینطور امکان ورزش های آبی از جمله اسکی روی آب نیز در این پارک وجود دارد . زمین فوتبال ماسه ای مناسبی نیز برای علاقه مندان به این ورزش ساخته شده است .

همچنین در پارک ساحلی جمیرا در فواصل کوتاه سرویس های بهداشتی بسیار تمیز ، رختکن و سطل های زباله برای رفاه گردشگران فراهم شده است .

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.