وبلاگ

شرایط ورود لنج‌های باری به آبهای امارات اعلام شد

اداره حمل و نقل زمینی و دریایی امارات، شرایط ورود لنج‌های باری به آبهای این کشور را اعلام و تاکید کرده که ورود لنج‌های چوبی کشورهای همسایه، بدون بار و قراردادهای تجاری مشخص ممنوع است.

به گزارش ایرانیان دبی به نقل از اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات، اداره حمل و نقل زمینی و دریایی امارات (FTA) با درنظر گرفتن اقدامات پیشگیرانه خود، دستورالعمل‌هایی را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا منتشر کرد. بر این اساس، ناخدای لنج وظیفه دارد که هر گونه علائم مشکوک به ویروس کووید -۱۹ را به مقامات اماراتی اطلاع‌رسانی کرده و در صورت نقض این موارد، مورد مجازات قانونی قرار خواهد گرفت.

بر این اساس، کلیه فعالیت قایق‌های تفریحی تجاری و شخصی به حالت تعلیق درمی‌آید، ساکنان جزیره و افراد محلی که از این وسایل به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده می‌کنند، از این قانون مستثنی هستند.

بر اساس این اطلاعیه، از ورود هر گونه لنج به کارگاه تعمیر و نگهداری در صورت عدم پایبندی به قرنطینه، ۱۴ روزه ممانعت به عمل می‌آید؛ ضمن اینکه لنج‌های باری به همراه سرنشینان خود باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند.

در عین حال، در مورد لنج‌های چوبی دارای بار نیز فقط لنج‌های چوبی که مواد غذایی و ماهی حمل می‌کنند، می‌توانند وارد آب‌ها و بنادر این کشور شوند.

ورود لنج‌های چوبی کشورهای همسایه، بدون بار و قراردادهای تجاری مشخص ممنوع است؛ ضمن اینکه در مورد لنج‌های چوبی خالی از بار نیز، بنا به این اطلاعیه، لنج‌های چوبی بدون کالا فقط در صورت داشتن قرارداد با نمایندگان حمل و نقل، مجاز به ورود بنادر این کشور هستند، کالاهای آن‌ها هم باید طبق قرارداد، آماده بارگیری باشد.

لنج‌های چوبی مورد تأیید می‌توانند با رعایت قوانین پیشگیرانه از قبیل فاصله گذاری اجتماعی، حداکثر تا ۷ روز در آب‌ها و بنادر کشور متوقف شوند؛ ضمن اینکه برای ورود قایق‌های بادبانی خارجی ممنوع و مجوز دریانوردی، صادر نمی‌شود.

Back to list

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.