وبلاگ

بازدید شیخ محمد از نمایشگاه جیتکس دبی

اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس کشور و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، از چهلمین نمایشگاه “GITEX 2020” که در مرکز تجارت جهانی دبی و با شرکت حدود 1200 غرفه بین المللی و آژانس‌های دولتی برگزار می شود، بازدید کرد.

اعلیحضرت در این بازدید با تأکید بر اهمیت بخش فناوری، که لوکوموتیو انتقال به آینده است، خاطرنشان کردند: چالشی که امروز جهان به دلیل گسترش ویروس جدید کرونا با آن روبرو است، نیاز به تلاش‌های مشترک دارد. تصمیم به تأسیس جیتکس نشان دهنده عزم ما برای غلبه بر شرایط استثنایی است که امیدواریم به زودی از بین برود و بیانگر تعهد امارات متحده عربی به شرکت‌های بزرگ فناوری در جهان است. ما از تلاش برگزارکنندگان این رویداد و همه کسانی که در موفقیت این نمایشگاه تلاش کردند و باعث اعتماد غرفه داران از حدود 60 کشور شد متشکریم.

شیخ محمد افزود: فناوری یک ستون اساسی در بهبود زندگی بشر است. فناوری جهان را در سال 2020 هدایت کرد و آن را نجات داد، و فناوری در منطقه توسط دبی هدایت می‌شود.

اعلیحضرت شیخ محمد بن راشد آل مکتوم همچنین از غرفه شرکت جهانی هواوی و مایکروسافت در این نمایشگاه بازدید کردند.

چهلمین دوره جیتکس آخرین نوآوری‎ها را بررسی می کند که شامل فناوری نسل پنجم موبایل، هوش مصنوعی، تجزیه و تحلیل پیشرفته، تحرک در آینده، اقتصاد دیجیتال، امنیت سایبری و رایانش ابری است. جیتکس امسال میزبان بیش از 350 متخصص از حدود 30 کشور جهان است تا در مورد موضوعات مربوط به این مضامین بحث کنند.

جیتکس 2020 میزبان غرفه‌های برخی از کشورهای صاحب فناوری از منطقه و جهان است که از جمله مهمترین آنها می توان به: فرانسه، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، بلژیک، برزیل، ایتالیا، هنگ کنگ، لهستان، رومانی، روسیه، ایران، عربستان سعودی، بحرین و نیجریه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *