فرد اسمیت fred smith

فرد اسمیت فارغ التحصیل از دانشگاه yale در سال ۱۹۶۵.

به عنوان یک ترم او مقاله‌ای در مورد بررسی روند حمل و نقل کالا در آمریکا نوشت. او فهمیده بود که حمل و نقل بسته‌های بزرگ شرکت‌های حمل و نقل به وسیله کامیون‌ها و هواپیماهای مسافربری انجام می‌شود. او به یک ایده موثر در مورد حمل و نقل فکر کرد و در آخرین مقاله‌اش در مورد شرکت‌های حمل و نقل کوچک نوشت که جابجایی اقلام ضروری با هواپیما می‌تواند به صرفه‌تر باشد.

اگرچه که او جزئیات در مورد این که چگونه می‌توان چنین شرکتی داشت را مطرح نکرده بود. مقاله‌اش رتبه C را گرفت. اما او تسلیم نشد و شرکتش را در سال ۱۹۷۱ تأسیس کرد.

اما در مدت ۳ سال پس از تاسیس، کمپانی فدرال اکسپرس در آستانه ورشکستی بود. او بیش از یک میلیون دلار از دست داده بود و با توجه به افزایش هزینه‌های سوخت در زمان اوج خود این کمپانی ۵۰۰۰ دلار برای اسمش هزینه کرده بود. در آخرین گام اسمیت به جنرال داینامیک رفته و برای دریافت بودجه بیشتر اقدام می‌کند. درخواستش رد شد. افراد معمولی در این موقعیت کار رو رها میکردن و شرکت را تعطیل. اما فرد اسمیت این کارو نکرد. آنچه او به آسانی انجام داد تأسیس یک شرکت برجسته بود. اسمیت به لاس وگاس رفت و در آخر هفته با بقیه بودجه کمپانی قمار کرد. بله همه ۵۰۰۰ دلار را.

روز دوشنبه مدیر کمپانی بسیار شگفت زده شد. فدرال اکسپرس ۳۲۰۰۰ دلار در حساب بانکی داشت که این کافی بود برای پوشش دادن هزینه سوخت هواپیماها و ادامه عملیات برای چند روز بیشتر.

به زودی، این شرکت توانست مبلغ قابل توجهی بودجه ایجاد کند. امروزه فدرال اکسپرس یک غول جهانی با عملیات در بیش از ۲۲۰ کشور و درآمد سالانه‌اش ۴۵۰ میلیارد دلار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *