امارات قابل دستیابی، عراق دور از دسترس!

تولید نفت ایران در ماه مارس روزانه ۱۰ هزار بشکه کاهش یافت.

به نقل از دبیرخانه اوپک، منابع ثانویه اعلام کردند تولید نفت خام ایران در ماه مارس نسبت به فوریه روزانه ۱۰ هزار و ۴۰۰ بشکه کاهش یافت و به دو میلیون و ۷۷۳ هزار بشکه در روز رسید.

این آمار نشان می‌دهد، ایران در ماه مارس سال ۲۰۱۵ پس از عربستان، عراق و امارات چهارمین تولیدکننده بزرگ سازمان کشورهای صادرکننده نفت بوده است.

عراق در ماه مارس با افزایش تولید روزانه ۳۱۸ هزار بشکه ای جایگاه خود را به عنوان دومین تولید‌کننده بزرگ اوپک پس از عربستان حفظ کرده و در این ماه روزانه سه میلیون و ۶۲۵ هزار بشکه تولید کرده است. این در حالیست که عراق در ماه قبل تر روزانه سه میلیون و ۳۰۶ هزار بشکه تولید کرده بود.

تولید نفت عربستان در ماه مارس روزانه با ۳۴۶ هزار بشکه افزایش نسبت به فوریه به ۱۰ میلیون و ۱۰ هزار بشکه در روز رسید.

امارات در ماه گذشته میلادی روزانه یک هزار بشکه تولید نفت خود را کاهش داد و از دو میلیون و ۸۱۸ هزار بشکه در روز به روزانه دو میلیون و ۸۱۷ هزار بشکه رساند.

تولید نفت کویت نیز در این ماه روزانه با سه هزار بشکه افزایش از روزانه دو میلیون و ۷۵۶ هزار بشکه به دو میلیون و ۷۵۹ هزار بشکه در روز رسید.

آمارها نشان می‌دهد ایران در صورت لغو تحریم‌ها و افزایش تولید، با اندکی افزایش تولید جایگاه سومی اوپک را از امارات خواهد گرفت، اما عراق با تولید کنونی و برنامه های افزایش تولید خود، تاحدودی دور از دسترس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *